Logo

Witamy w
Domku pod Żubrami

Atrakcje Puszczy Białowieskiej

Puszcza Białowieska to nie tylko kompleks leśny, o którego wyjątkowości mówi się w całej Europie. To również miejsce, w którym na spragnionych wrażeń turystów czeka moc atrakcji, a niektóre potrafią zapierać dech w piersiach nawet tym osobom, które wiele już widziały. Puszcza Białowieska często nazywana jest krainą żubra, trudno dziwić się więc, że to właśnie te dostojne zwierzęta są powszechnie uważane za jej największy atut. Aby przyjrzeć się im bliżej warto odwiedzić Rezerwat Pokazowy znajdujący się na terenie Ośrodka Hodowli Żubrów zwłaszcza, że w czasie wyprawy można zapoznać się również z imponującą populacją jeleni, saren, łosi, dzików oraz żubroni będących efektem połączenia żubra i bydła domowego.

Puszcza Białowieska to również szlaki turystyczne, które są w stanie zachwycić nie tylko turystów pieszych, ale także rowerzystów. Jedne z najciekawszych prowadzą wiele kilometrów pozwalające na długi spacer po mostkach i kładkach, niemal każdy gość odwiedzający Białowieżę ma jednak własne ulubione trasy.

Coś dla siebie znajdą tu jednak nie tylko miłośnicy przyrody, ale również osoby, które lubią poznawać historię odkrywając te jej karty, które nie są jeszcze powszechnie znane. Czeka na nich między innymi prywatny skansen założony na terenie dawnej miejscowości Kropiwnik pozwalający na przyjrzenie się zabudowie dawnej wsi zamieszkałej przez ludność ruską. Nie lada gratką jest również wizyta w utrzymanym w stylu angielskim Parku Pałacowym pochodzącym z dziewiętnastego wieku i będącym jedynym w Polsce miejscem tego rodzaju założonym przy należącej do cara rezydencji myśliwskiej.

Żubr w Rezerwacie Pokazowym

Żubr w Rezerwacie Pokazowym

Wilki w Puszczy Białowieskiej

Wilki w Puszczy Białowieskiej

Podczas urlopu w okolicach Puszczy Białowieskiej koniecznie trzeba zwiedzić:

  • Ścisły rezerwat (tylko z przewodnikiem),
  • Szlak Dębów Królewskich,
  • Skansen,
  • Rezerwat Pokazowy Żubrów,
  • Park Pałacowy,
  • Muzeum Przyrodniczo-Leśne,
  • Cerkiew (z jedynym w Polsce porcelanowym ikonostasem),
  • Restauracja Carska (zrobiona na starym zabytkowym dworcu Białowieża-Towarowa,
  • mnóstwo szlaków do spacerowania i wypraw rowerowych.
Znajdź nas na Facebooku

Menu

Strona wykorzystuje pliki cookie w celu identyfikacji odwiedzających osób. Korzystając z witryny wyrażasz zgodę na ich używanie.

Więcej informacji